Nahrávání...

Hledání dárců

kostní dřeně

Pomáháme hledat dárce kostní dřeně pro vážně nemocné děti a dospělé.
Proč to děláme?

Pro každého čtvrtého pacienta se u nás stále nenajde dárce.

V ČR je ročně cca 350 dětí z celkového počtu 80.000 jedinců nemocných rakovinou, z toho cca 70 dětí zemře. Pro leukémii tvořící třetinu případů je zase často potřeba najít dárce kostní dřeně, příčemž se u nás do registru registruje až každý 280., v Německu každý 20. Po léčbě navíc často dochází k různým vážným, trvalým následkům u pacientů, například poruchy srdce nebo ledvin. Může dojít ale i k amputaci končetin. Na děti působí negativně také chemoterapie. Podávají se jim léky, které údajně ohrožují sluch nebo plodnost. Antibakteriální strava pro nemocné dítě vyjde až na 6000 korun měsíčně.

Proč je hledání dárců kostní dřeně kriticky důležité?

  • V České republice stále v současnosti umírají děti (a dospělí) na důsledky nemocí.
  • Pro každého čtvrtého pacienta se u nás stále nenajde dárce.
  • Kvalitní "domácí" registr je efektivnější, než zahraniční registry z různých důvodů.
  • Kostní dření můžete doslova někomu zachránit život.
  • Lidé zůstávají v registru dlouhodobě, mohou někoho zachránit později.

Pozn.: Veškeré uvedené informace jsou doložitelné a v některých případech i dohledatelné veřejně.

Kritickou důležitost nutnosti dárců kostní dřeně dokládají i jednotlivé životní příběhy pacientů, kteří často dlouhé dny / týdny / měsíce až do poslední chvíle neví, zdali se pro ně najde dárce a zdali vůbec dostanou šanci na přežití. V případě dětí jde o zvláště smutnou situaci pro celou rodinu, kterou by mělo být každé dítě ušetřeno.

Není nic vznešenějšího, než někomu druhému zachránit život. Obzvláště, když jde o děti.

O projektu

Spolu s naší partnerskou organizací pomáháme hledat dárce kostní dřeně.

Ideální cílová skupina

Mise naděje má jako studentský spolek výbornou expozici na mladé lidi, kteří představují ideální cílovou skupinu dárců kostní dřeně. Spolu s naší partnerskou organizací Zapiš se někomu do života pomáháme zvyšovat počty zapsaných potenciálních dárců v Českém národním registru dárců kostní dřeně.

Jak to probíhá

Aktuálně jsou naší hlavní cílovou skupinou vysokoškolští studenti v různých městech České republiky. Pomáháme zajišťovat propagaci a organizaci náborových akcí, kde se studenti mohou během pár minut zapsat do registru. Na akci vždy přijede zástupce Českého národního registru dárců kostní dřeně, který buď odebere zájemci vzorek krve, nebo ho nechá vyšetřit speciálními tyčinkami do úst. Během pár minut je hotovo a studenti nikam nemusí jezdit a řešit.

Jak můžete pomoct vy

Líbí se vám myšlenka našeho projektu? Pomáhejte s námi!

  • jako studenti - zapojte se s námi do organizace náborových akcí, nejde o nic extra složitého
  • jako dárci - podpořte realizaci našeho projektu finančním příspěvkem na náš účet č. 2800514404/2010 nebo hmotným darem (rollup, banner)
  • jako marketingový profesionál - stejně jako samotná náborová akce je důležitý i její správný marketing a marketing celkové osvětové kampaně samotného registru. V případě možnosti pomoci se prosím ozvěte na info@misenadeje.cz